21.02.2019Р.ТУРНІР ЗНАВЦІВ РІДНОЇ МОВИ У ПЕРЕРОСЛІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ

19 та 20 лютого у нашому ліцеї класними керівниками були проведені виховні години з переглядом відеоматеріалів до ДНЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

Ми завжди будемо їх пам'ятати...

           

            Минулого тижня з учнями нашої школи було проведено тренінг на тему: "Адаптація випускників до проходження ЗНО". 

      Мета тренінгу - розвинути в учнів упевненість у собі, знизити передекзаменаційну та екзаменаційну тривожність. Також формувати емоційно-позитивне ставлення до складання тестів, навички саморегуляції в напружених ситуаціях, розвивати вміння організовувати самоосвітню діяльність у період підготовки до тестування.

Посвята в читачі учнів 1 класу

Пам'ятаємо...Перемагаємо...

Польові збори

Ми пам'ятаємо...

Тренувальна евакуація.     День ЦО

Попрацювавши - маємо результат

Родинне свято-'' Я сильний- тому що я маю родину!''

Одного роду ми і племені одного.

Зростаємо у радісні часи.
Тому усе, що в роду є святого, —
В своєму серці з гордістю неси.
Любов до праці, прагнення до волі,
Гостинність, щедрість і красу душі.
І доброту, і пісню на роздоллі
В характер свій ввібрати поспіши.
Ти — українець, пам’ятай щоденно,
Що ти свого народу славний син.
До всього стався творчо і натхненно —
Ти неповторний і такий — один.
Тому затям, що треба чесно жити,
Повинен досягнути висоти.
                                                                В житті своїм завжди добро творити
                                                                І промінь сонця до людей нести.

 

Щаслива та людина, яка має міцну та сильну родину. Мета виховного заходу: донести роду українському, щоб життя було цікавим і захоплюючим, творчим і багатим, усім треба жити у дружбі й мирі, адже тільки у такій співпраці усім буде цікаво, комфортно і затишно. На  святі лунали пісні у виконанні мам і донечок, мам і синів, тітоньки і племіниці, братиків і сестричок і нашої дружньої шкільної родини. У другій частині свята діти із своїми батьками, бабусями та дідусями  мали можливість взяти участь у конкурсах та отримати за це приз. Сяйво у очах дітей виблискувало коли вони чули від своїх рідних слова любові. Сльози радості на очах мам та бабусь виблискували коли лунали слова подяки та любові від їхніх чад.

  Ми вкотре переконались, що наш народ — добрий, гостинний і щедрий. Це говорить про високу культуру нашого народу і що у  нашій школі росте гідна нація нашої України.

  Шановна наша родинно, ми дякуємо вам за  участь у святі ! 

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Наука, що досліджує розвиток мови, складається з ряду історико-лінгвістичних дисциплін (історична граматика, історична фонетика, історична лексикологія, історична діалектологія, історія літературної мови), кожна з яких має свій об’єкт вивчення. Однак усі вони підпорядковані спільній меті, і як окремі частини складають єдину науку – історію мови.

Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.

Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу. А на думку Є.М.Верещагіна і В.Г.Костомарова, “національна мова входить у поняття національної культури, бо природні умови, географічне положення, рівень і спеціалізація народного господарства, тенденція суспільної думки, науки, мистецтва – всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові цього народу”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Героям Небесної Сотні присвячується...

Небесна сотня білих журавлів

Душа, яких летить під небесами…

Ніхто із Вас вмирати не хотів

Хай вічна пам'ять лишиться за вами!

Кожен українець з болем згадує події 18-20 лютого 2014 року. Саме в ті дні відбулись трагічні події, в наслідок яких загинуло та померло більше ста учасників Революції Гідності . Описати, а тим більше відчути глибину трагедії болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими учнів та вчителів Перерослівської  ЗОШ I-III ступенів ,в якій пройшли заходи присвячені річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні . 20 лютого  у актовому залі був проведений урок - реквієм "Герої не вмирають", та переглянуто фільм про Героїв Небесної Сотні «Мамо, не плач, я повернусь весною». Зі сцени лунали чуттєві рядки, в яких відчувалися біль, смуток і скорбота. Емоції переповнювали кожного.

      А також у школі проведені виховні години у класах на теми: «Небесна сотня. Герої нашого часу», «Вічна пам’ять героям Небесної сотні», «Герої не вмирають», «Зима, що нас змінила».

 

Екскурсія.                                                     13 лютого учні нашої школи                                 відвідали Хмельницьку АЕС

17 січня у школі відбулися батьківські збори. Як завжди збори пройшли у активному режимі та змістовно насичені.

     Наразі ключовим питанням стала бесіда-консультація з лікарем терапевтом місцевої амбулаторії сімейної медицини Я.С.Захарчуком та шкільною медсистроюТ.В.Мальотіною.Батьки отримали інформацію щодо вірусних захворювань, а також були ознайомлені із симптомами, профілактичними заходами, методами лікування та ускладненням після інфекційної хвороби -кір.    

   Наступним пунктом були розглянуті питання харчування,підвезення, відвідування  та успішність учнів у навчанні, а також ЗНО 2018.

У ході обговорення адміністративно-господарських питань батькам представлена повна фінансова звітність та перспектива планових заходів.

Ми дякуємо усім батькам, які цікавляться життям школи та активно беруть участь у вирішені різнопланових питань.

Благодійність  громадської організації " За конкретні справи."

Швидкоплинно промайнули дні Святого Миколая, новорічні та різдвяні свята, які особливо щедрими були для дітвори.

  Учні Перерослівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ще й досі відчувають солодкий присмак дарунків від спонсорських благодійників  громадської організації " За конкретні справи."

   Особливою радістю сяяли очі дітей, коли сучасна комп'ютерна техніка, загальною вартістю 71 тисяча гривень, дістала прописку у школі з благодійних рук Андрія Шиньковича "За конкретні справи".

       Велика вдячність Вам, шановні, від Ради школи, дітей та батьків за розуміння, щедрість та підтримку..

Благодійність від спонсорів –  ТОВНВА «Перлина Поділля»

У народі кажуть: «Творіть добро, і вам воздасться». Саме за таким принципом діють наші спонсори –  ТОВНВА «Перлина Поділля» , а саме Сергій Петрович Іващук.  Ми щиро вдячні Вам за подароване дітям свято, за справжню щедрість і благодійність, за розуміння і допомогу, а також шлемо Вам найтепліші вітання з Новим роком і Різдвом Христовим. Зичимо здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Нехай усі життєві дороги ведуть Вас до успіхів.


З Новим Роком та Різдвом Христовим вітаємо усіх відвідувачів нашого сайту!

Вітання від учнів початкових класів: Коли проб'є дванадцята година,
І старий рік зустрінеться з Новим,
Хай пощастить і Вам, і всій родині,
Ми зичимо, щоб посміхнулись Ви!
Хай казку принесе на крилах вечір,
І казка щоб затрималась на вік,
І під ялинку щоб чарівні речі
Приніс Вам щедрий  Новий рік!


Хороших друзів, днів веселих. взаємних, щирих почуттів,
І успіхів на кожнім кроці — бажають Вам учні 5-8 класів в Новому році!

Учні 8-11 класів вітали відвідувачів нашої школи на святково-новорічній розважальній програмі  "Хто зверху новорічний !"

Українські вечорниці

     Святий Андрію, допоможи,
    Судженого мого покажи!
    Ворожу на свій вінок,
    Прошу захисту від зірок! 

     Дай, Боже, шлюбу дочекати,

     Мене з Іванком звінчати

Веселі , забавні українські вечорниці учні 8 класу влаштували в нашій школі. Ми знаємо лише маленьку часточку ритуалів та обрядів "Андріївських вечорниць" наших предків. Проте і досі "Андріївські вечорниці" - це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, яке охоплює не тільки молодь, а і старше покоління. Дуже весело  жартували, ворожили, кусали калиту та пригощали  смачними пирогами. 

Тиждень права

Кожна людина є особливою та неповторною. Життя їй дається один раз. І прожити його потрібно гідно, щоб залишити після себе добрий слід.

      Нині кожний свідомий громадянин розуміє, що для розбудови правової, соціальної,  демократичної держави важливим є формування високого рівня правосвідомості та правової культури громадян.

    Великого значення у світлі цього набувають правове виховання і правова освіта молоді, адже без глибоких знань права розвиток суспільства фактично неможливий.

    До Всеукраїнського тижня права в школі були проведенні такі заходи з правового виховання:

 

·         Брейнг- ринг « Знай і поважай права»

·         Юридичний аукціон

·         Рольва гра  про права дитини « Конвенція ООН про права дитини»

·         Правовий ринг

 

·         Конкурс есе- творів на тему « Ти знаєш , що ти – людина».

Золоті гори

Учнями 10 класу була представлена гумористично-розважальна програма  "Золоті гори". Для дівчат та хлопців ставились завдання, де вони проявляли свою спритність, вихованість, розум. Їхня мета: швидше дістатись вершини золотих гір.

«Герої не вмирають!»

В нашій школі  до Дня Гідності та Свободи була проведена виховна година  «Герої не вмирають!». Учні у віршованій формі прославляли свою Батьківщину, її незалежність, гідність. Зі святковим привітанням та історичним екскурсом у славне минуле країни виступила заступник по виховній роботі та  учитель історії- Козарик Людмила Олександрівна. Нею ж було передано прапор із передової , який подарував для школи випускник школи Андрощук Назарій- учасник подій на майдані та  АТО. Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять воїнів, які загинули і гинуть у боротьбі за єдність і цілісність держави. Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів став тематичний флешмоб "Я люблю Україну!".

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Боже, Отче милостивий, ти нам дав ту мову красну,                                                                        Поміж мовами найкращу, нашу рідну, нашу власну.                                                                      Поможи, Небес Владико, хай буде по Твоїй волі,                                                                                        Щоб та мова гомоніла вільно: в хаті, церкві, в школі.

9 листопада у школі проведено виховний захід  — ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ .

Бережіть природу, бо вона дає нам насолоду.                                                                              Бережіть природу, щоб раділи всі навколо,                                                                                         щоб весна настала знову, виростали квіти і веселились діти.

Свято вчителя

Учителем не кожен може бути,                      Не кожне серце вміє говорить...                            Учитель лише той, хто вміє чути,                 Окрилити, навчити і любить.

Свято якого вчителі ждуть найбільше - день вчителя. Квіти ,віттання , усмішки на обличчях у дітей та колег.  В цей день учні 11 класу подарували нам казку. Ці діти зуміли нас на деякий час повернути в дитинство , кожен із нас  відчув себе учнем. 

Учнями 11 класу проведено самоврядування .

Осінній вернісаж

Ми зуміли зберегти частинку тієї зачарованої осені, яка завітала до нас  цього року. Композиція, яку ми представляли на районній виставці у БТШ.

Картина зроблена  учнями нашої школи з осіннього матеріалу.

Захист композиції - вірш "Осінній лист" у виконані Михайловської Тетяни.



«Голуб миру»

Хай літають завжди журавлі,                                                                                                                           Колоски видзвонюють налиті,                                                                                                                            Ми за те, щоб мир був на землі                                                                                                                           Для усіх дітей на цілім світі.                                                                                                                                           О.Пархоменко

   У  Міжнародний  день миру 21.09.2017 пройшла акція «Голуб миру», Учні нашої школи з радістю приєднались до неї.. На виховному заході « Ми - діти України – за мир на планеті Земля!»  з дитячих уст  лунали заклики про те, що всі ми  прагнемо миру, бо завжди добре жити всім там, де є добро та любов, там де лине пісня і жарти, де панує  щастя. Найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли на ній розквітають  квіти, а люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, а діти навчаться- здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим.

Свято осені.

Лісом осінь походила —                                                                                                                                           Все навкруг позолотила.                                                                                                                                          Залишила лиш ялинку                                                                                                                                          Їжачкові на хатинку.                                                                                                                                                               Г. Шевчук

Вересневими днями у нашій школі пройшло свято осені. Учні представляли композиції із фруктів, овочів та осінніх квітів.
Вересневими днями у нашій школі пройшло свято осені. Учні представляли композиції із фруктів, овочів та осінніх квітів.

1 вересня 2017 -2018 навчального року.

Дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»).

9-10 червня серед загальноосвітніх навчальних закладів Білогірського району проводився районний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Справжній настрій військового завзяття панував під час проведення першого етапу гри – стройового впоряду. Учасники чітко карбували крок, виконуючи стройову пісню на центральній площі смт. Білогір'я.
Згодом змагання перемістились на територію лісового масиву с.Тростянка та проводились з таких видів: військово-туристська “Смуга перешкод”, “Рятівник” (надання долікарської допомоги), “Ватра” (творчо-мистецьке представлення рою), “Відун” (вікторина), “Добре діло”, розбирання та збирання автомата.
У грі брав  участь і наш  рій  "Патріоти". Учні повернулися додому із хорошим  настроєм і та найкращими враженнями від гри.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

З шкільного найріднішого порогу,

З найкращої юнацької весни

У добрий час, у світлу путь-дорогу

Благословляємо вас,

школи нашої доньки й сини !

І хлібом-сіллю радо проводжаєм,

Щоб вам жилось в достатку і теплі.

Ми від душі вам, діточки, бажаєм

Любові, миру, щастя на землі!

Привітання наших гостей.

Щиро дякуємо " Перлині Поділля", а саме Іващуку Сергію Петровичу за подарунок та вітання, які передала представник від ТОВ "Перлина Поділля" Павлішина А.І.

СВЯТО ВИШИВАНКИ

«Нам треба уклонитись низько – низько  всім тим, хто не прийшов з війни»

8-9  ТРАВНЯ ДЕНЬ ПАМЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ. ДЕНЬ ПЕРМОГИ.

УЧНІ ТА ВЧИТЕЛІ НАШОЇ ШКОЛИ ПОКЛАЛИ КВІТИ ДО ОБЕЛІСКА.

ПІДГОТУВАЛИ КОНЦЕРТНУ ПРОГРАМУ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ

 

З учнями 10 та 2 класів проведений урок-спомин

 "Цінуємо подвиги, пам'ятаємо героїв" 

з 24 по 28 квітня у школі був проведений тиждень знань з основ БЖ та Цивільного захисту.

Були проведені такі заходи: тематична лінійка, вікторини, бесіди, конкурс малюнка, поновлені куточки БЖ у класах, проведено екскурсію до МКП підрозділу ДСНС, навчальна евакуація за сигналом тривоги, та майстер-клас з гасіння вогню вогнегасником.

                                                                     Чорнобиль: вчора і сьогодні.

 

26 квітня 2017. У  школі відбулася тематична лінійка присвячена дню пам'яті Чорнобильської катастрофи.

У класах проведені бесіди, години спілкування.

Мультимедійні уроки з історії України "Ехо Чорнобиля",

з фізики 

"Чорнобиль Екологічна катастрофа. Атомні електростанції - третій "кит" в системі сучасної світової енергетики. Техніка АЕС".

7 березня у школі відбулася привітально-музична програма присвячена

ДНЮ 8 БЕРЕЗНЯ!

Учні взяли активну участь у привітальній програмі. Запрошені мами, бабусі, вчителі залишилися з приємними враженнями.

Осінь завітала до нашої школи і дари свої принесла для нас.